Szkolenie - Aktywne narzędzia i techniki konsultacji [17-18 kwietnia 2014r.]

Konsultacje społecznie to sposób uzyskiwania opinii, stanowisk, propozycji itp. od instytucji i osób, których w pewien sposób dotkną, bezpośrednio lub pośrednio, skutki proponowanych przez administrację działań. Jak się do nich odpowiednio przygotować i dlaczego są one takie ważne?  Dowiecie się Państwo na dwudniowym szkoleniu dot. aktywnych narzędzi konsultacji.  

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli samorządów lokalnych i organizacji pozarządowych z województwa Dolnośląskiego na dwudniowe szkolenie „Aktywne narzędzia i techniki konsultacji”.

Ideą szkoleń jest udział zarówno przedstawicieli JST jak i NGO. Zależy nam, aby przedstawiciele obu sektorów na co dzień  funkcjonowali w tych samych środowiskach lokalnych.

Celem szkolenie jest wzmocnienie uczestników konsultacji i zwiększenie wiedzy i kompetencji społecznych z zakresu wykorzystywania aktywnych narzędzi konsultacji.

Szkolenie realizowane jest w ramach projektu „Dolnośląska platforma dialogu i konsultacji społecznych” Projekt jest realizowany przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych (Lider) w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego (Partner).  

Podczas szkolenia podejmowane będą następujące zagadnienia:

  • Aspekty formalno-prawne przygotowanie i prowadzenie konsultacji społecznych.
  • Co to są konsultacje społeczne?
  • Jak zaplanować konsultacje społeczne?
  • Jakich błędów w konsultacjach społecznych należy unikać
  • Jak sprawić aby konsultacje były lepsze?
  • Co możemy konsultować?

oraz  

  • Aktywne metody prowadzenia konsultacji społecznych w tym m.in:
  1. Budżet obywatelski
  2. Debata publiczna
  3. Forum Lokalne
  4. Panel Obywatelki

Termin szkolenia: 17-18  kwietnia  (czwartek – piątek ) 2014r. 

Miejsce szkolenia: Hotel Fenix, - Jelenia Góra,  ul. I Maja 88

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają wyżywienie oraz materiały szkoleniowe. Organizatorzy nie zapewniają noclegu, przejazdu uczestnikom szkolenia.

Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa do dnia 15  kwietnia 2014r. na nr 71 793 23 24 bądź na adres e-mail: katarzyna.cirog@dfop.org.pl wypełniając formularz zgłoszeniowy (w załączniku). W szkoleniu powinni wziąć udział przedstawiciele samorządu lokalnego, w szczególności osoby które zajmują się współpracą z organizacjami pozarządowymi oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na tym samym obszarze.

Załączniki:

<<< powrót
Dolnośląska Federacja
Organizacji Pozarządowych

pl.Solidarności 1/3/5
V Piętro, pok. 515
53-661 Wrocław
tel. (71) 793 23 24
e-mail. dfop@dfop@org.pl
Centrum ds. Katastrof
i Klęsk Żywiołowych Tratwa

ul. Henryka Probusa 9/4
50-242 Wrocław
Tel./fax (+48 71) 321 08 71
email: biuro@tratwa.org