Dziesięć lat DFOP - Bo to Wy Jesteście Najważniejsi

Z urodzinami różnie bywa, jedne mijają niepostrzeżenie, inne świętujemy skromnie, są i takie, których zdaje się nie można pominąć. My skończyliśmy dziesięć lat i postanowiliśmy te nasze dziesiąte urodziny spędzić wspólnie z naszymi organizacjami członkowskimi oraz osobami, które zechciały być z nami w tym dniu. Jesteśmy federacją – Dolnośląską Federacją Organizacji Pozarządowych. Z nami jest ponad 150 organizacji pozarządowych z Dolnego Śląska i to dzięki nim istniejemy. Jesteśmy z tego dumni. Było nam bardzo miło, że gro z Państwa zechciało świętować razem z nami i bardzo Wam za to dziękujemy. Na co dzień słyszymy się telefonicznie, czytamy mailowo, biegniemy przez codzienność. TO My zwykle zapraszamy Was na warsztaty, szkolenia, do wspólnych, partnerskich  projektów, Wy dzwonicie z pytaniami, zgłaszacie swoje potrzeby. Ten dzień dał nam możliwość bycia ze sobą bez pośpiechu i dobrze, bo o to w dniu dzisiejszym wcale niełatwo. Jeszcze raz dziękujemy, że jesteście i dziękując za Wasze życzenia dokładamy swoje, niech spełni się wszystko to, czego nam życzyliście.

Z urodzinami różnie bywa, jedne nastrajają nas do wspomnień, inne jeszcze do myślenia o przyszłości. My spotkaliśmy się w Krzyżowej po to, żeby być razem, powspominać i pomyśleć także odważnie o tym, co przed nami. Nasze święto rozpoczęliśmy od Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków, które w całości poprowadził Prezes Federacji Waldemar Weihs. Na sali było około setki osób. Zaczęliśmy od spraw formalnych. Przedstawiciel Zarządu, Rafał Borkowski zaprezentował sprawozdanie finansowe Federacji.

Jubileusz był również doskonałą okazją do tego, aby oficjalnie podziękować wszystkim tym, którzy zainicjowali i wspierali powołanie DFOP. Wśród osób, które dały impuls do powołania  Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych znaleźli się: Aldona Wiktorska Święcka, Tadeusz Krasoń, Alicja Szatkowska, Hania Ilnicka, Henryka Szczawińska, Sylwia Czubakowska, Barbara Barczykowska, Danuta Żmijewska, Jerzy Stańczyk, Rafał Borkowski, Tadeusz Kowalczyk, Helena Żuraw, Łukasz Domagała, Piotr Grudziński, Zenon Matuszko, Waldemar Wheis, Bogusława Ułanowicz – Pęcherczyk. Pamiętając również o tych, którzy pomagali nam w rozwoju i którzy nas wspierają wręczyliśmy nagrody 10-lecia dla instytucji najbardziej wspierających i wzmacniających DFOP. Nagrodę otrzymali: Regionalne Centrum Organizacji Pozarządowych, Fundacja im. Stefana Batorego oraz Grupa Agora S.A. Złożyliśmy również podziękowania nad ręce członków pierwszego Zarządu Federacji: Arkadiuszowi Czocherowi, Elżbiecie Dudziak, Mirosławie Hamerze, Andrzejowi Kazimierczakowi, Tadeuszowi Kowalczykowi, Tadeuszowi Krasoniowi, Stanisławowi Szybertowi, Annie Lechowskiej, Helenie Żuraw, Bożenie Łoposzko i Janowi Muraszko. Jeszcze raz Wszystkim Państwu dziękujemy!

Kończąc Nadzwyczajne Walne Zebranie pokazaliśmy wszystkim zebranym film pokazujący z przymrużeniem oka 10 lat z życia Federacji w 10 minut. Film w roli głównej z osobami związanymi z Federacją, co zdaje się dla wielu obecnych było miłą niespodzianką. Mogliśmy oglądać siebie samych w różnych momentach federacyjnego życia. Jesteśmy przekonani, że kolejne dziesięć lat i kolejny, dwudziesty jubileusz pokaże nasze działania realizowane wspólnie z dolnośląskimi organizacjami pozarządowymi oraz dla dolnośląskich organizacji pozarządowych. I jako „piękni dwudziestoletni” będziemy mogli powiedzieć, że z urodzinami różnie bywa, a my chcemy być z Wami drogie organizacje na co dzień, nie bywać!  Rozmowy o przyszłości toczyły się w kuluarach oraz podczas Targów NGO, które odbyły się po zakończeniu Walnego Zebrania Członków DFOP. Więcej o nich w kolejnej notce. 

<<< powrót
Dolnośląska Federacja
Organizacji Pozarządowych

pl.Solidarności 1/3/5
V Piętro, pok. 515
53-661 Wrocław
tel. (71) 793 23 24
e-mail. dfop@dfop@org.pl
Centrum ds. Katastrof
i Klęsk Żywiołowych Tratwa

ul. Henryka Probusa 9/4
50-242 Wrocław
Tel./fax (+48 71) 321 08 71
email: biuro@tratwa.org