IV Forum NGO Powiatu Ząbkowickiego - Relacja [Zdjęcia]

W dniu 21 listopada 2014 roku pod hasłem KTO? jeśli nie NGO!  odbyło się w Ząbkowicach Śl. po raz czwarty  Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Ząbkowickiego, w którym udział wzięło  40 przedstawicielek i przedstawicieli  sektora pozarządowego. Zbiegło się ono ze Światowym  Dniem Życzliwości.

Celem forum było zainspirowanie organizacji pozarządowych działających na naszym terenie do podejmowania działań i inicjatyw na rzecz swoich środowisk lokalnych oraz integracja i wymiana doświadczeń pomiędzy ich  przedstawicielami. O ponad 20 latach pracy w sektorze pozarządowym opowiedział Robert Drogoś – prezes stowarzyszenia „Tratwa” z Wrocławia. Swoimi doświadczeniami  podzieliły się także, ku inspiracji, przedstawicielki Stowarzyszenia „Złota Jesień” przy DPS  Ząbkowicach Śl., Ząbkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Fundacji Gufo, organizacji, które realizowały w bieżącym roku projekty finansowane ze środków Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw, programu ASOS i Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Był też czas na wymianę doświadczeń  pomiędzy uczestnikami a rozmowy kuluarowe być może zaowocują wspólnymi projektami. Na tych, którzy wytrwali do końca czekała muzyczna uczta w postaci koncertu zespołu Trio Rosava  - bandurzystek z Ukrainy. 

Forum zorganizowane zostało w ramach projektu  finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego  przez Fundację Dobrych Działań i Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai  we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Ząbkowicach Śl.

Zapraszamy do Dolnośląskiego  Punktu  Konsultacyjno-Doradczego  dla NGO w Ząbkowicach Śl. wszystkie osoby chcące założyć organizację pozarządową lub uzyskać informacje na temat funduszy dostępnych dla organizacji pozarządowych.  


Zadanie dofinansowano ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

<<< powrót
Dolnośląska Federacja
Organizacji Pozarządowych

pl.Solidarności 1/3/5
V Piętro, pok. 515
53-661 Wrocław
tel. (71) 793 23 24
e-mail. dfop@dfop@org.pl
Centrum ds. Katastrof
i Klęsk Żywiołowych Tratwa

ul. Henryka Probusa 9/4
50-242 Wrocław
Tel./fax (+48 71) 321 08 71
email: biuro@tratwa.org