Notatka po szkoleniu w Wołowie [zdjęcia]

W dniu 26.11.2015r. w Dolnośląskim Punkcie Konsultacyjno-Doradczym w Wołowie odbyło się szkolenie warsztatowe pt.„Zmiany w księgowości  prowadzonej przez organizacje pozarządowe  w roku 2016”. W szkoleniu, które prowadził Marcin Babiuch (księgowy Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych) wzięło udział 24 przedstawicieli i przedstawicielek 21 organziacji pozarządowych.

Ostatnia nowelizacja ustawy o rachunkowości przyniosła szereg bardzo istotnych zmian dla organizacji pozarządowych dotyczących księgowości. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzieli się  w jaki sposób będzie prowadzona księgowość w  od nowego roku. Zmiany te dają możliwość zastosowania różnego rodzaju uproszczeń. Uczestnicy otrzymali materiały szkoleniowe, podczas ćwiczeń warsztatowych wypełniali krótkie testy z zakresu znajomości oznaczeń księgowych.

Wykład prowadzącego był uzupełniany o przykłady pokazywane w formie prezentacji multimedialnej. Dla uczestników był przygotowany poczęstunek: kawa, herbata, woda, soki, ciastka. Spotkanie przeciągnęło się do godz. 20 gdyż wiele osób chciało jeszcze zdać pytania prowadzącemu. Uczestnicy otrzymali zaświadczenie oraz wypełnili ankiety ewaluacyjne. Szkolenie zostało przyjęte bardzo pozytywnie, uczestnicy prosili o kolejne szkolenia i spotkania z zakresu księgowości w ngo. Szkolenie odbyło się w ramach dziaalności Dolnośląskiej sieci Doradztwa Pozarządowego, finansowanej ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego.

 

Zadanie dofinansowano ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

<<< powrót
Dolnośląska Federacja
Organizacji Pozarządowych

pl.Solidarności 1/3/5
V Piętro, pok. 515
53-661 Wrocław
tel. (71) 793 23 24
e-mail. dfop@dfop@org.pl
Centrum ds. Katastrof
i Klęsk Żywiołowych Tratwa

ul. Henryka Probusa 9/4
50-242 Wrocław
Tel./fax (+48 71) 321 08 71
email: biuro@tratwa.org