II Jeleniogórskie Targi Organizacji Pozarządowych [Zaproszenie]

WIELKA MOBILIZACJA- PLAC RATUSZOWY; 30 MAJA 2015; GODZINA 13.00. BEZPŁATNE, ATRAKCYJNE, CIEKAWE: POKAZY, WARSZTATY, KONKURSY, DEGUSTACJE, KONCERTY- II JELENIOGÓRSKIE TARGI ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH. WWW.DZIALANIASPOLECZNE.PL. KAŻDY ZNAJDZIE COŚ DLA SIEBIE.

Ponad 40 wystawców- fundacje, stowarzyszenia, jednostki budżetowe miasta m.in.: straż pożarna, Filharmonia czy Książnica Karkonoska przygotowały dla mieszkańców miasta szereg atrakcji w ramach wspólnych działań sektora publicznego i pozarządowego. Konkursy i gry z nagrodami dla dzieci i dla dorosłych, pokazy taneczne, koncerty wokalne solistów, zespołów z wieloletnim doświadczeniem oraz młodzieżowych, to nieliczne z wielu atrakcji czekających na tych, którzy w sobotę od godziny 13.00 pojawią się na jeleniogórskim rynku. Na  pokaz gaszenia pożaru i oglądanie wozu zaprasza straż pożarna, GOPR przeszkoli chętnych w zakresie przygotowania się do górskich wędrówek, Szpital Specjalistyczny MSW w Jeleniej Górze zajmie się  pomiarem cukru i ciśnienia, partie szachowe i brydżowe rozegra Stowarzyszenie Piechowice, kiermasz książki „za grosik” proponuje Książnica Karkonoska, porady psychologa, dietetyka, udzielanie pierwszej pomocy, oprowadzanie chętnych przez Przewodników Sudeckich po Jeleniogórskim Rynku, konkursy plastyczne, quizy, to atrakcje w których mieszkańcy mogą wziąć udział do godziny 18.00. Około 14.30 planowany jest pokaz gaszenia pożaru, a na 16.00 Karkonoskie Stowarzyszenie Cyklistów zaprasza wszystkie dzieci do lat 10, które przyjadą na rynek na rowerkach,  do wzięcia udziału w wyścigu-dla zwycięzców przewidziane są nagrody. Plan wydarzeń będzie dostępny od wtorku 26 maja 2015 r. na stronie www.jagniatkow.pl oraz www.dzialaniaspoleczne.pl.

A już dzień wcześniej zapraszamy jeleniogórskie organizacje oraz przedstawicieli jednostek budżetowych miasta na Konferencję Trójsektorową, dotyczącą kluczowych dla rozwoju sektora spraw. Zastanowimy się dokąd zmierzają organizacje pozarządowe, jakie środki i działania w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych będą skierowane dla jeleniogórskich NGO,  a także czy połączenie podejścia biznesowego w  III sektorze może przynieść zysk? Te oraz szereg innych  tematów zostanie poruszonych podczas spotkania zaplanowanego w piątek 29 maja 2015 r. od godz.11.00. Konferencja  rozpocznie kwartał działań społecznych realizowanych przez jeleniogórskie NGO-sy. A najlepszą okazją do zaprezentowania ich działań będą II Jeleniogórskie Targi Organizacji Pozarządowych, na które zapraszamy mieszkańców.

Wszystkie wydarzenia zostały przygotowane w ramach projektu „Modelowa współpraca administracji publicznej i organizacji pozarządowych w Jeleniej Górze” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego przez Fundację „Jagniątków”, Miasto Jelenia Góra i Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych. 

<<< powrót
Dolnośląska Federacja
Organizacji Pozarządowych

pl.Solidarności 1/3/5
V Piętro, pok. 515
53-661 Wrocław
tel. (71) 793 23 24
e-mail. dfop@dfop@org.pl
Centrum ds. Katastrof
i Klęsk Żywiołowych Tratwa

ul. Henryka Probusa 9/4
50-242 Wrocław
Tel./fax (+48 71) 321 08 71
email: biuro@tratwa.org