V Forum NGO powiatu ząbkowickiego [relacja]

W dniu 19 listopada 2015 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach ŚL. odbyło się V Forum  Organizacji Pozarządowych zatytułowane „Działaj lokalnie”. 

Podczas Forum poruszaliśmy tematy ważne z punktu widzenia organizacji pozarządowych i aktywnych obywateli m.in. różnice pomiędzy budżetem partycypacyjnym a budżetem obywatelskim, rolę i potrzebę powoływania Rad Pożytku Publicznego na poziomie powiatu i gminy oraz fundusze dostępne dla organizacji pozarządowych w najbliższym czasie. Aby zainspirować uczestników do starania się o środki zewnętrzne, zaprezentowane zostały trzy zrealizowane w czasie ostatniego roku projekty ze środków Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw oraz programu FIO. Swoją wiedzą w tym temacie dzielił się z uczestnikami forum Robert Drogoś - Prezes Stowarzyszenia ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych „Tratwa”. 

Jako, że było to piąte Forum NGO zapoczątkowaliśmy podczas jego trwania nową tradycję: wraz z Wicestarostą Panem Mariuszem Szpilarewiczem powitaliśmy w gronie organizacji pozarządowych powiatu młode organizacje, które zostały zarejestrowane w czasie od ostatniego Forum. 

Gościem V Forum NGO był Dyrektor Departamentu d.s. współpracy z organizacjami pozarządowymi Pan Rafał Pilch oraz burmistrz Miasta i Gminy Ząbkowice Śl. Pan Marcin Orzeszek, gospodarzem wydarzenia był Powiat Ząbkowicki reprezentowany przez Wicestarostę Pan Mariusza Szpilarewicza. 

Forum zostało przygotowane w ramach projektu Dolnośląskiej Sieci Doradztwa Pozarządowego. 

 

Zadanie dofinansowano ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

<<< powrót
Dolnośląska Federacja
Organizacji Pozarządowych

pl.Solidarności 1/3/5
V Piętro, pok. 515
53-661 Wrocław
tel. (71) 793 23 24
e-mail. dfop@dfop@org.pl
Centrum ds. Katastrof
i Klęsk Żywiołowych Tratwa

ul. Henryka Probusa 9/4
50-242 Wrocław
Tel./fax (+48 71) 321 08 71
email: biuro@tratwa.org