IV Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych w Wołowie przeszło do historii [notatka + zdjęcia]

W dniu 27 listopada 2015 r. spotkaliśmy się z przedstawicielami organizacji pozarządowych i samorządowcami na IV już Forum ngo w Wołowie.

Dzięki gościnności Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wołowie skorzystalismy z najnowocześniejszej sali konferencyjnej w naszym mieście. W Forum wzięli udział przedstawiciele 15 organizacji z regionu. Ponadto gościliśmy Dyrektora Wydziału Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Pana Rafała Pilcha oraz przedstawicieli lokalnych samorządów.

Na Forum zaprezentowane zostały inicjatywy lokalne, projekty realizowane z różnych źródeł zewnętrznych, począwszy od działań obywatelskich poprzez kulturalno-edukacyjne, a skończywszy na małych inwestycjcah (zagospodarowanie terenu). Przedstawiciele naszych lokalnych organizacji mieli okazaję do wymiany doświadczeń, poglądów i … adresów e-mail. Justyna Tracichleb wprowadziła nas w zawiły świat nowego PROWu, który dzięki jej opowieści okazał się nie taki zawiły. Dowiedzieliśmy się jakie kierunki działaln społecznych będa wspierane w ramach środków LEADER, mogliśmy skonsultować cele bardzo ważnego dokumentu jakim jest Lokalna Strategia Rozwoju „Krainy Łęgów Odrzańskich”, dzięki której nasz obszar staje sie spójny w rozwoju.

Na zakończenie spotkania Wojciech Staniewski opowiedział o metodach dialogu obywatelskiego, o grupach dialogu i co można dzięki nim osiągnąć. Wniosek jest jeden, zawsze trzeba rozmawiać, do skutku. Na Forum zostało zaproponowane spotkanie noworoczne w gronie wszystkich chętnych ngo, które będzie niezobowiązującym forum wymiany doświadczeń i pomysłów. Z naszej strony możecie liczyć na organizację. Do zobaczenia w styczniu!

Zespół DPKD Wołów

Zadanie dofinansowano ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

<<< powrót
Dolnośląska Federacja
Organizacji Pozarządowych

pl.Solidarności 1/3/5
V Piętro, pok. 515
53-661 Wrocław
tel. (71) 793 23 24
e-mail. dfop@dfop@org.pl
Centrum ds. Katastrof
i Klęsk Żywiołowych Tratwa

ul. Henryka Probusa 9/4
50-242 Wrocław
Tel./fax (+48 71) 321 08 71
email: biuro@tratwa.org