Bezpłatne porady w powiecie trzebnickim

Dolnośląski Punkt Konsultacyjno-Doradczy w Żmigrodzie pomaga w wielu sprawach związanych z organizacjami pozarządowymi. Jakiej pomocy możemy się spodziewać?

Z pomocy punktu mogą korzystać organizacje pozarządowe z terenu powiatu trzebnickiego oraz aktywni obywatele. Doradcy udzielą porad dotyczących zakładania organizacji, pozyskiwania środków finansowych, rozliczania dotacji i animacji lokalnych. W roku bieżącym punkt udzielił 153 porady  członkom organizacji jak również osobom, które chciały założyć stowarzyszanie. Najwięcej problemów beneficjenci punktu mają z przygotowaniem dokumentów do rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz z rozliczaniem otrzymanych dotacji - mówi Andrzej Wiewióra, przedstawiciel punktu. Jak dodaje, w ramach punktu odbyły się również konsultacje Programu Współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2017. 

Obecnie punkt pracuje nad zorganizowaniem wyjazdu dla organizacji pozarządowych na V Dolnośląskie Targi Organizacji Pozarządowych, które odbędą się 26 listopada  w Krzyżowej - mówi Paulina Olczyk- doradca.Trwają również zaawansowane prace nad przygotowaniem VI już Powiatowego Forum Organizacji Pozarządowych pod hasłem „Aktywne i świadome organizacje pozarządowe, kreatorem nowoczesnego społeczeństwa obywatelskiego”  - dodaje Marta Lewandowska. 

Z bezpłatnych porad DPKD można korzystać w budynku Żmigrodzkiego Ośrodka Kultury  przy ul. Wrocławskiej 12 w Żmigrodzie (wejście od strony biblioteki) we wtorki i czwartki w godz. 15.00-19.00 oraz w środy w godz. 9.00-13.00. 

Kontakt:

Telefon: 71 385 27 58, 698 024 503.
e-mail: stow.int.spol@wp.eu

Punkt działa w ramach projektu Dolnośląska Sieć Doradztwa Pozarządowego, który jest koordynowany przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych oraz Stowarzyszenie TRATWA.


Zadanie dofinansowano ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

<<< powrót
Dolnośląska Federacja
Organizacji Pozarządowych

pl.Solidarności 1/3/5
V Piętro, pok. 515
53-661 Wrocław
tel. (71) 793 23 24
e-mail. dfop@dfop@org.pl
Centrum ds. Katastrof
i Klęsk Żywiołowych Tratwa

ul. Henryka Probusa 9/4
50-242 Wrocław
Tel./fax (+48 71) 321 08 71
email: biuro@tratwa.org